KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16259147
*
nr 1625 9147
Holger Hagström
(1905-1982), Sverige
Oljemålning, Sjöfåglar. Signerad, daterad 1959. Olja på duk, 105x107 cm, yttermått inklusive ram: 123x125 cm
Holger Hagström, svensk målare född 1905, död 1982 .
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 juni 2024
kl 20:51:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/6 16:27:03
1
100 kr
2/6 14:43:09
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Holger Hagström
Holger Hagström, svensk målare född 1905, död 1982 .
Läs mer om Holger Hagström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv fågel fågelmotiv fåglar holger hagström olja olja på duk oljemålning oljemålningar sjöfågel sjöfåglar svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8030 Oljemålning
Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45
*
Holger Hagström
Holger Hagström, svensk målare född 1905, död 1982 .
Läs mer om Holger Hagström
nr 1625 9147
Holger Hagström
(1905-1982), Sverige
Oljemålning, Sjöfåglar. Signerad, daterad 1959. Olja på duk, 105x107 cm, yttermått inklusive ram: 123x125 cm
Holger Hagström, svensk målare född 1905, död 1982 .
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 juni 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 1/6 16:27:03 | 1 | 100 kr |
| 2/6 14:43:09 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Holger Hagström
Holger Hagström, svensk mÃ¥lare född 1905, död 1982 .Läs mer om Holger Hagström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv fågel fågelmotiv fåglar holger hagström olja olja på duk oljemålning oljemålningar sjöfågel sjöfåglar svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8030 Oljemålning
Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45



